Hello Termékenység Tudatosság

Helyszín

PTE ÁOK Központi Épület I. emeleti Dékáni Tanácsterme
7624 Pécs, Szigeti út 12.

Programok:

Fájdalmas menstruációtól a meddőségig

Kapunyitás, regisztráció: 2024. április 25., 16:00
Az esemény időtartama: 16.30-18.00

Köszöntő: Dr. Kovács Kálmán, egyetemi docens, klinikaigazgató

A kerekasztal-beszélgetés résztvevői:

  • Dr. Várnagy Ákos, egyetemi docens, szakmai vezető
  • Dr. Bodor Andrea Lili, pszichológus, PTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, Életkör Pszichológiai Műhely
  • Dr. Nagy Bernadett, szülész-nőgyógyász, gyermeknőgyógyász, egyetemi docens
  • Dr. Berkó Barbara, klinikai szakorvos
  • Dr. Kovács Kálmán, egyetemi docens, PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika klinikaigazgatója
  • Inzsöl Júlia, videós tartalomgyártó és podcaster

Moderátor: Salamon Adrienn, a Női Egészségért Alapítvány elnöke

Az esemény INGYENES, de előzetes regisztrációhoz között.

Helyszíni regisztrációra az elérhető szabad helyek függvényében lesz lehetőség a kapunyitást követően.

Előadók

Dr. Kovács Kálmán
egyetemi docens, PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika klinikaigazgatója
A mindennapi munkám mellett fontos számomra a tudományos tevékenység, aminek eredményeként 2002-ben PhD fokozatot szereztem, majd 2011-ben habilitáltam a Pécsi Tudományegyetem Orvosi Karán.

Jelenleg is aktívan részt veszek számos kutatási projektben, és büszke vagyok, hogy tagja lehetek a Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratóriumának, ahol vezető kutató vagyok. Ezen kívül a Magyar Nőorvos Társaság vezetőségének és a Magyar Asszisztált Reprodukciós Társaságnak is tagja vagyok.

Az elmúlt közel két évtized során szakmai tevékenységem fókuszában a meddőség teljes körű kivizsgálása és kezelése áll. Megalakulása óta tagja vagyok a klinikai Meddőségi (Reprodukciós) Központnak. A központban aktívan részt veszek in vitro fertilizációs kezelések, köznyelven lombikbébi eljárások végrehajtásában. Kezeléseink által már több ezer pár jutott el a terhességig, és sokuk terhességének gondozásában illetve szülésében is részt vehettem.
Dr. Várnagy Ákos
egyetemi docens, szakmai vezető
1998-ban a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi szakán szereztem diplomát.
Végzésem után az Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati klinikáján dolgozom, jelenleg egyetemi docensként. 2003-ban sikeres szülészet-nőgyógyászat szakvizsgát, majd ultrahang jártassági vizsgát tettem. A klinikai munka mellett tudományos tevékenységet is végzek, ennek keretében 2012-ben PhD fokozatot szereztem, 2017-ben pedig habilitáltam. Szakterületem a meddőség, ezen belül annak teljeskörű kivizsgálása és kezelése, mellyel csaknem 20 éve foglalkozom, több mint 10 éve vagyok a klinikai Meddőségi (Reprodukciós) Központjának vezetője. A központban in vitro fertilizációs kezeléseket, a köznyelvben lombik bébi beavatkozást is végzünk. Kezeléseink révén munkatársainkkal több ezer terhesség létrejöttéhez segítettük a párokat.
Dr. Bodor Andrea Lili
pszichológus, PTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, Életkör Pszichológiai Műhely
Bodor Andrea Lili pszichológus, integratív hipnoterapeuta – jelölt, szülésfelkészítő oktató. Pszichológus diplomáját a Pécsi Tudományegyetemen szerezte meg 2006-ban, diplomamunkája a várandóssághoz és szorongáshoz kapcsolódott. Szakterülete a fogamzástól a szülésfelkészítésen át a szülővé-, családdá válás területeit fedik le. Különösen hatékony módszer lehet a relaxáció és a hipnózis a pszichoszomatikus problémák kezelésében, pl. meddőséggel küzdőknél. Évek óta foglalkozik termékenységi nehezítettséggel küzdő nőkkel, férfiakkal, párokkal az Életkör Pszichológiai Műhely keretében. A reproduktív egészségpszichológia fontos terület számára, számos rendezvény pécsi főszervezőjeként is (Születés Hete, Endometriózis Világnap stb.) támogatja a nőket, párokat a családdá válás során. Jelenleg a PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Reprodukciós Központ munkatársa is.
Dr. Nagy Bernadett
Phd, Med. habil., egyetemi docens
Dr. Nagy Bernadett szülész-nőgyógyász, gyermeknőgyógyász, egyetemi docens. A PTE KK Szülészeti és Nőgyógyászat Klinika szakorvosa, a gyermeknőgyógyászati szakambulancia vezetője és a Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratórium kutatója.
Dr. Berkó Barbara
klinikai szakorvos
Orvosi diplomámat 2017-ben szereztem meg a Pécsi Tudományegyetem általános orvostudományi karán, majd ezt követően kezdetem dolgozni a Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. Szülész-nőgyógyász szakvizsgámat 2022-ben szereztem meg. Fő érdeklődési területem az endometriózis diagnosztikája és kezelése, beleérte a műtéti és gyógyszeres terápiás lehetőségeket, valamint az endometriózis illetve különböző nőgyógyászati kórképek minimál invazív (laparoszkópos) technikával történő ellátása.
Inzsöl Júlia
videós tartalomgyártó és podcaster
Anya vagyok, podcaster és tartalomgyártó. Az endometriózis diagnózisom nem csak az életemre volt nagy hatással, hanem arra is, hogy a tartalmaimban központi témává vált az öngondoskodás, az önismeret, az endometriózisra való figyelemfelhívás és az érzékenyítés a termékenységi nehézségekkel kapcsolatban. A közösség ereje folyamatosan inspirál, ezért vált a küldetésemmé, hogy a kreativitásomat és az energiáimat az online térben és személyesen is ebbe fektessem.
Moderátor: Salamon Adrienn
a Női Egészségért Alapítvány elnöke
Salamon Adrienn-nél 27 évesen bélérintettségű endometriózist diagnosztizáltak. 7,5 órás műtéten esett át, munkát váltott, majd egy újabb műtétet követően, 3 IVF-en túl, jelenleg a 8 éves Abigél Zóra és a 4 éves Zakariás Lénárd édesanyja. A saját története miatt kezdett el az endometriózissal foglalkozni 2010-ben, majd 2014-ben létrejött az "Együtt könnyebb" Női Egészségért Alapítvány, amelynek jelenleg is kuratóriumi elnöke. 2023. áprilisában beválasztották a világ legnagyobb endometriózissal foglalkozó szakmai szervezetének, a World Endometriosis Society vezetőségébe, majd két hónappal később World Liasion Leader pozíciót kapott, ahol a feladata nemzetközi szinten a civil szervezetek összekapcsolása, illetve a civil szervezetek és a szakértők együttműködésének támogatása.

Fővédnök:

Szakmai támogató: